
Contact over dit project of de subsidie DKTI?
Consultant Wilbert Roerdink helpt je graag verder.
Het doel van dit proeftuin-project is het aanbieden van een integraal waterstofconcept (van Wind tot Wiel) en experimenten te doen met waterstofvoertuigen in Alkmaar. Uiteindelijk is dit project onderdeel van een groter programma om binnen 5 jaar ongeveer vijfhonderd voertuigen van brandstofceltechnologie te voorzien. In lijn met dit volume wordt gekeken naar concentratie, rondom Alkmaar. Er wordt een convenant voorbereid waarin belangrijke politieke en private spelers uit Noord West Nederland zullen aansluiten om een gezamenlijke waterstof strategie op te zetten.
In de scope van deze subsidie aanvraag wordt 1 hoge druk tankstation gebouwd, worden 3 voertuigen uitgerust met een brandstofcel. Buiten de scope van deze subsidie aanvraag, maar wel gekoppeld aan de de beoogde proeftuin zal 1 windmolen waterstof leveren (testterrein ECN) en wordt deze direct op druk gebracht om belangrijke voordelen in de keten te behalen. Er zal veel aandacht aan communicatie en disseminatie worden besteed vanuit verschillende invalshoeken. De partners in dit project zijn vooraanstaande partijen en prominenten op het gebied van waterstof.
Rol van Vindsubsidies
Vindsubsidies begeleide een consortium van acht partijen in het aanvraagproces en de ontwikkeling voor het projectvoorstel. Onze consultants schreven de aanvraag en hebben deze ingediend namens het consortium.
Consultant Wilbert Roerdink helpt je graag verder.